اتصال چند آیپی اینترنتی به ابرک

سلام و وقت بخیر.
آیا امکان اتصال چند آیپی اینترنتی به ابرک وجود دارد؟ (بدون استفاده از شبکه‌ی خصوصی). وقتی دو آیپی به ابرک میتصل میکنم، هر دو در یک زیرشبکه هستند و مسیریابی ظاهرا به هم میریزد یکی از آیپیها از بیرون عملا دیده نمیشود.

1 پسندیده

سلام
باید با Policy Based Routing امکان دیده شدن هر دو IP از اینترنت رو مهیا کنید. مقاله های زیر در این خصوص کمک تون میکنه:

how to setup source based (policy based) routing

create ip rules

تشکر از شما.
لینکی که داده‌اید به نظر برای موردی است که دو gateway متفاوت داشته باشیم؛ در حالی که در مورد ما دو gateway یکسان هستند.
آیا امکان اینکه port security غیر فعال شود وجود ندارد؟ در آن صورت احتمالا میشد اینترفیس دوم را غیر فعال کرد و ip آن را به صورت alias روی اینترفیس اول گذاشت.

شبکه‌بندی در آروان بی‌جهت پیچیده است و رابط کاربری آن نیز باگهای زیادی دارد. الآن چند روز است وقت بنده صرف این موضوع شده. در هتزنر و همچنین سیستم ابری آسیاتک، اضافه کردن آیپی جدید به سرور به سادگی انجام میشود و بلافاصله بدون اعمال تنظیمات خاصی قابل استفاده است.

1 پسندیده

برای دو Gateway یکسان این مطلب رو مشاهده کنید:

create ip rules

روی IP های Public امکان غیرفعال کردن port security میسر نیست. ولی شما میتونید هر دو IP رو روی یک تک Interface به عنوان primary ip و secondary به صورت دستی ست کنید. همچنین میتونید در قالب تیکت از پشتیبانی بخواید به جای دو Interface یک Interface با دو عدد IP بهتون اختصاص بده.

شایان ذکر هست در حال حاضر فقط دیتاسنترهای شهریار و سیمین تک رنجی هستند و اگر ابرک رو بر روی دیتاسنتری مثل فروغ یا بامداد ایجاد کنید میتونید به هر Interface یک Subnet مجزا با Gateway متفاوت اختصاص بدید.