نمایش بهتر جزئیات فاکتور

درحال حاضر برای اینکه متوجه بشیم مصرف ماهیانه دقیقا خرج چه بخش ها یا فیچر هایی شده باید به قسمت فاکتور ها مراجعه کنیم. این مورد زیاد راحت و سریع نیست. اگر در داشبورد بشه همین جزئیات رو راحت تر مشاهده کرد خیلی بهتره و مدیریتش هم ساده تر میشه.

برای مثال وقتی 100 هزار تومان مصرف ماهیانه سرور ابری بوده ، همونجا به صورت Popup ( یا هر روش دیگه ای ) جزئیات اون هم ذکر بشه که مثلا 50 هزار تومان برای ابرک بوده و 50 هزار تومان برای دیسک.

این مورد وقتی مهم میشه که مصرف زیاد باشه. برای مثال در یکی از حساب های کاربریم به طور اتفاقی داشتم فاکتور ها رو چک میکردم و متوجه شدم در یک دیتاسنتر دیسک بدون استفاده ای دارم که نزدیک 2 ماهه دارم براش هزینه میکنم !!! :face_with_head_bandage:

چنین مواردی به نظرم دو راه حل مفید داره :

  • صفحه ای وجود داشته باشه که کلیه سرویس های فعال در اون ذکر بشه : این مورد ممکنه شلوغ بشه چون سرویس ها و فیچر های زیادی موجوده ولی در عین حال خیلی کاربردی چون دیتاسنتر های زیادی وجود داره و در یک لحظه میشه وضعیت سرویس های مختلف همه اون ها رو مشاهده کرد تا اگر سرویس بی استفاده ای وجود داره سریع مطلع بشیم

  • گزارش مصرف ماهیانه بهبود پیدا کنه : راهی ساده ( و نه کامل ) برای رفع این مشکل میتونه همین باشه. با این روش کاربر متوجه میشه که داره برای دیسک هزینه ای رو پرداخت میکنه ولی اگر دیسک های دیگه ای هم داشته باشه متوجه نمیشه که کدوم از اونها بدون استفاده است و هزینه مازاد براش داره و مجدد نیازه که به بخش فاکتور ها بره و جزئیات کامل تر رو اونجا ببینه

سلام
درسته و این میتونه خیلی خوب باشه ولی همون طور که خودتون گفتید میتونه شلوغی زیادی داشته باشه و یه سری مباحث دیکه
ولی اگه رو جزییات اون سرویس مثلا سرور ابری کلیک کنید، جزییات خوبی نشون داده شده مثلا برای هر ابرک اسم و اینکه رو کدام دیتاسنتر هست نوشته شده و برای همون ابرک جزییاتی از منابع و اندازه و میزان استفاده نوشته شده و همین طور قیمت اون ابرک.
میشه با توجه به لیست قیمت های ابراروان که در لینک زیر هست یه تقریبی از منابع انتخاب شده به دست اورد:
https://www.arvancloud.ir/fa/pricing/cloud-computing

بله درسته ولی این رو هم در نظر بگیریم که چنین اطلاعات کاملی خیلی وقت ها نیاز نیست ، همینکه یه خلاصه وضعیت وجود داشته باشه کفایت میکنه.

در حال حاضر جزئیاتی که آروان در بخش فاکتورها ارائه میکنه کاملا کافی و مفصل و خوبه ولی مشکل اینجاست که اون خلاصه وضعیت صفحه اصلی داشبورد بیش از حد خلاصه است و فقط به ما میگه این ماه چقدر خرج کردیم … در حداقل ترین حالت ممکن این بخش میتونه کمی جزئیات بهش اضافه بشه تا کاربردی تر ظاهر بشه

1 پسندیده