استفاده از فضای ابری برای استریم موسیقی و پروفایل کاربران

درود دوستان، ما در حال توسعه یک اپ استریم فایل های صوتی هستیم، که علاوه بر فایل های صوتی، عکس پروفایل کاربران و تعداد زیاد دیگری عکس را میخوایم داخل سرویس های Object Storage ابر آروان نگهداری کنیم.
میخواستم بدونم آیا این کار منطقی هست؟
مشکلی پیش نمیاد اگر ترافیک زیادی بخواد بیاد سمت سرور های ابر آروان برای مثلا دانلود یا استریم یک فایل صوتی؟
چون سرعت و latency کاربران ایرانی هنگام استریم، جنبه بسیار مهمی داره برای ما.

2 پسندیده

درود
سرویس آبجکت به صورت کلی برای میزبانی فایل های Static مناسب است ( مشابه مورد مد نظر شما )
در صورتی این فایل ها تغییرات زیادی دارند استفاده از این نوع میزبانی مناسب نیست زیرا که در هنگام ادیت در این سرویس فایل مجددا ساخته شده و ورژن قبلی حذف میشود .
در مورد ترافیک و کشتینگ هم مشکلی نداره هم میتونید مقدار cache را در خود پنل تنظیم کنید و هم اینکه روی اون دامنه پوینت کنید و با استفاده از CDN مانور بیشتری بدید .

3 پسندیده

ممنون از پاسختون، در حال حاضر، داریم از ساب دامنه ای که خود ابرآروان میده استفاده میکنیم
برای بخش کش که فرمودید، نیاز هست تغییرات خاصی اعمال کنیم؟

درود فراوان
بله (همونطور که آرین اشاره کرد) میتونید فایل هایی که قراره استریم بشن رو روی فضای ابری آروان ذخیره کنید.
از طرفی دغدغه ای که از بابت سرعت و Latency کاربران مطرح کردید شاید بیشتر بستگی به اپ استریم داره، چون در این سناریو فایل ذخیره شده (روی فضای ابری آروان) فقط یک ورودی آنلاین هست و در حالت کلی این اپ سمت شما هست که باید فایل رو برداره و استریم اش کنه.

2 پسندیده

در قسمت صندوقچه ها روی سه نقطه سمت چپ کلیک کنید و به قسمت (تنظیمات CDN Caching) برید و مقدار را اون را برابر با نیاز ست کنید
اگر میخواهید بر روی اون دامنه اختصاصی ست کنید باید یک رکورد cname ایجاد و به آدرس صندوقچه خودتون به صورت example.s3.ir-thr-at1.arvanstorage.com مقدار دهی کنید سپس نماد ابر آن را روشن و هاست هدر اون را هم به همون آدرس example.s3.ir-thr-at1.arvanstorage.com تنظیم کنید ، با اینکار شما میتونید از دامنه شخصی خودتون فایل ها را نمایش بدید و همینطور با استفاده از قانون های مختلفی که در قسمت قوانین صفحات CDN میتونید تعریف کنید بر روی اونها بیشتر مدیریت داشته باشید .

2 پسندیده

سلام
منم قصد دارم از سرویس فضای ابری برای استریم ویدیو استفاده کنم.
سوالی که داشتم اینه که وقتی فایلها در سمت CDN کش می شن آیا ترافیکی که برای خوندن فایلها استفاده میشه به عنوان ترافیکی که برای ما هزینه داره محاسبه میشه؟

1 پسندیده

سلام
بله، ترافیک مصرفی فضای ابری تا ۲۰ گیگ اول رایگان هست، برای بیشتر از ۲۰ گیگ هم یا مصرف مازاد (هر گیگ ۲۰۰ تومان) حساب میشه یا بر اساس بسته ی انتخابی محاسبه انجام میشه.