به روز رسانی اپلیکیشن بعد از تغییر در image داکر

سلام.
هر تغییری که توی کد من ایجاد بشه، توسط github actions یه image دیگه ساخته میشه و به registry که توی خود آروان ساختم push میشه. همچنین یه اپلیکیشن دارم که از این image استفاده میکنه و برنامه رو اجرا میکنه. مشکلی که دارم اینه که بعد از اینکه کد تغییر کرد و یه image جدید ساخته شد سایت به روز رسانی نمیشه.
چطور میتونم به ابر اروان بگم که بعد از اینکه یه image جدید ساخته شد اپیلیکیشن رو ری استارت کنه؟

ایده خودم این بود که با استفاده از یه webhook این کار رو بکنم ولی داکیومنت های بخش PaaS هنوز تکمیل نشده. کسی میتونه راهنماییم کنه؟

1 پسندیده

سلام
بهتره که CI/CD راه اندازی بشه، برای آشنایی بیشتر این مقاله رو مطالعه کنید.

همچنین مطابق این مطلب و از طریق تعریف triggers درون deploymentconfig هم میشه این کار رو کرد، ولی آروان روی deploymentconfig به طور رسمی پشتیبانی نمیده و توصیه میشه که CI/CD درست کنید.

ببخشید من یکم تو این زمینه ها تازه وارد هستم.در واقع این اولین تجربه پیاده سازی CI/CD هست که با ابرآروان شروع کردم.
کاری که من دارم میکنم هم در راستای CI/CD هست ولی دقیق نمیدونم بخش CD رو چطور پیاده سازی کنم. پروژه من روی گیتهاب هست. وقتی تغییری توی کد ایجاد شد یه image جدید ساخته میشه و به docker registry ابر آروان push میشه. خب این بخش اول CD. بخش دومش اینه که به اپلیکیشنی که روی اون image اجرا میشه بگم که یه نسخه جدیدتر از image وجود داره و از اون استفاده کنه. من هیچ ایده ای برای این بخش ندارم.

الان دو راه حل به فکرم میرسه:
۱. مثل دستور العمل این سایت کار کنم و این فرایندی که دنبالش هستم خود به خود انجام میشه
۲. یه راهی پیدا کنم که به صورت اتوماتیک (مثلا از طریق github actions) به اپلیکیشن بگم که از آخرین نسخه image استفاده کنه (حالا یا از طریق API و webhook ها یا از طریق cli)

ممنون میشم یکم دقیقتر راهنماییم کنید.