راهنمایی در خصوص استفاده بهتر از محصولات ابرآروان

سلام و وقت بخیر
من در سایت راکت معمولا از راهنمایی دوستان و اساتید جهت بالا بردن اطلاعات و دانشم و همچنین رفع خطاها استفاده میکنم و امروز پس از پرسیدن یک سوال یکی از اساتید سایت ابرآروان رو معرفی کردند و الان با محصولات این سایت کمابیش آشنا شدم

سوالاتی دارم که ممنون میشم اگر کسی از اساتید میشه راهنمایی کنند تا بتونم تصمیم مناسبی برای پیشبرد هدفم اتخاذ کنم

قبل از هر چیزی به علت طولانی شدن مطلبم عذرخواهی میکنم و خواهشمندم اگر وقت دارید تا آخر بخونید و راهنمایی کنید
سپاسگزارم
من توسعه دهنده اندروید هستم و بک اند کارهام رو معمولا با لاراول مینویسم
چند ماهی هست که درگیر یک ایده هستم که از صفر تا 100 رو خودم برنامه ریزی کردم و دارم اون رو پیش میبرم
خلاصه داستان به این صورت هست که من یک اپ اندرویدی دارم (البته فعلا بعدش ios هم توسعه داده میشه) که در اون یک فضای کاری شبیه به دفتر کار مجازی رو توسعه دادم که برای یک سری کسب وکار که در یک حوزه خاص فعالیت میکنند در اختیار کاربرانم قرار میدم که در اون میتونن کارهاشون رو پیش ببرن و در کنار اون میتونن رویدادها و موارد مربوط به کارشون رو قرار بدن که یک جورایی شبیه همون پست اینستاگرام هست
تقریبا همه مواردی رو که درون اپ های شبکه اجتماعی میشه دید از ویو ، لایک و … پیاده سازی شده

و اما سوال یا سوالاتی که ذهنم رو درگیر کرده که باعث شد بعد از پیگیری به این سایت هدایت بشم
ابتدای کار قطعا نه توی منابع سرور و نه توی نگهداری داده های کاربرانی که دفتر کار تشکیل میدن به مشکلی بر نخواهم خورد اما بعد از مدتی قطعا فضایی که میخوام داده های کاربران رو نگهداری کنم مثل عکس فیلم صوت اینقدری زیاد میشن که نیاز مبرم به فضای وسیعی برای نگهداری داده ها پیش میاد

چیزی که ذهنم رو درگیر کرده اینه که با مشورتی که با یکی از دوستان داشتم اذعان داشت که معمولا همچین پروژه ها مثل نمونه های داخلی دیوار ، ویسگون و … چون حجم داده هایی که نگهداری میشن زیاد هست سرور پردازش اطلاعات با سرور نگهداری عکس و فیلم و … متفاوت هست وگاها به چندین و چند سرور میرسه که به صورت کلاستر مدیریت میشن که البته من دانش کافی در این زمینه ندارم و دارم توضیحات ایشون رو نقل و قول میکنم و در واقع ایشون اصرار داشتن که اگر میخوام در آینده دچار مشکل نشم باید به این روش پیش برم

اولین و مهمترین سوالم اینه که برای همچین پروژه هایی که به مرور حجم داده هایی نگهداری مانند عکس فیلم و … زیاد میشن باید چه ترتیبی اتخاذ بشه
و بعد از اون باید در انتخاب سرور چه نکاتی رعایت بشه تا انشالله بتونم بعدش بر اساس اون نحوه مدیریت بک اند رو داشته باشم

ممنون میشم از تجربیات تون به اشتراک بگذارید تا بتونم نقشه راهی برای خودم ترسیم کنم

شما میتونین این فایل ها رو در آبجکت استوریج آروان ذخیره کنین و نگرانی از بابت فضای مورد نیاز و نگهداری اون نداشته باشین

1 پسندیده