ترافیک نیم بها در آروان

اگر سایت رو با ns ابرآروان تعریف و درحالی که سرور سایت آسیاتک هست وبعداز ثبت آن در CDN آروان اون سایت را در مرورگرها مرور کنیم آیا شامل ترافیک نیم بها می شود؟

1 پسندیده

چه خوب.
پس دیگه نیازی به ثبت سایت در لیست تعرفه ترجیحی نیست. درسته؟

1 پسندیده

تا اونجایی که من میدونم اینجوری نیست که هر سایتی پشت CDN آروان باشه ترافیکش نیم بها بشه. چنین چیزی اعلام نشده هیچوقت از سمت آروان!

با اینکه در این باره چیزی از ابر آروان منتشر شده یا من بشخصه نشنیدم اما بر اساس یافته ها از ماهیت CDN و IaaS ممکنه این ایده تا حدودی درست باشه اما نه به این صورت که شما میگید!
CDN با کاهش ترافیک سرور اصلی میزبان شما بواسطه پاسخ به کاربران از سرورهای لبه با سرو محتوای کش شده قبلی میتونه مقداری از بار ترافیکی و هزینه های پهنای باند سرور اصلی شما رو کاهش بده…
شاید بار ترافیکی میان کاربر و سرورهای لبه ابر آروان شامل این کاهش هزینه نیم بهایی بشه، اما اینکه ترافیک سایت شما نیم بها محاسبه بشه رو بعید میدونم.
از آقای @SaberMesgari محترم میخوام در اینباره شفاف سازی کنند و حتی در صورت امکان مقاله ای در بلاگ آروان منتشر بشه

1 پسندیده

با سلام.
مزایایی که در مورد CDN فرمودین کاملا صحیح است.
بعضی از کاربرانی که وبسایتی بر روی CDN داشتند یکی از رنج های شبکه توزیع محتوی را به سازمان فناوری اطلاعات جهت نیم بها شدن ترافیک میان کاربر و سرورهای لبه CDN اعلام کرده اند و اگر دامنه ی دیگری هم بر روی همان رنج IP قرار داشته باشد به صورت خودکار ترافیکش برای کاربران خود همان وبسایت به صورت نیم بها محاسبه میشود.
در صورتی که میخواهید دامنه شما هم بر روی این رنج IP شبکه توزیع محتوی قرار گیرد لطفا تیکتی برای پشتیبانی ثبت کنید و درخواست خود را مطرح کنید.

1 پسندیده

با سلام
موردی که اقای @SaberMesgari فرمودن درست هست و به لطف دوستانی که رنج ایپی های اروان رو ثبت کردن عمدتا cdn اروان ترافیکش نیمه بها هست (برای مثال ایرانسل) ولی متاسفانه روی تعدادی از شرکت ها این موضوع رعایت نمیشه (برای مثال شاتل)، من پیشنهادی که دارم اینه که با توجه به ترافیک خیلی بالایی که سرور های لبه اروان و سرور های استوریج و … اروان دارن تمامی این رنج ایپی ها باید تو لیست سازمان فناوری ثبت و نکته مهم تر اینکه پیگیری بشه تا ترافیک روی همه شرکت ها به درستی نیمه بها محاسبه شود(درصورت نیاز نامه نگاری با سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیوئی) ، من فکر می کنم اگه ترافیک به درستی نیمه بها حساب بشه میتونه هزینه اینترنت خیلی هارو پایین بیاره.
ممنون

1 پسندیده

مستندی دارین از اینکه پرووایدرهای اینترنتی که گفتین ترافیک نیم بها رو تمام بها محاسبه میکنن؟