تنظیم DNS برای نمایندگی هاست (ریسلر)

سلام دوستان
من نمایندگی هاست (ریسلر) با تعداد 10 سایت/اکانت زیرمجموعه دارم که سرور در آلمان (هتزنر) هستش
الان با این مباحث اینترنت در ایران، ریسلر من با اختلال روبرو شده و سایت ها یا باز نمیشن یا بینهاست سرعت کند شده
در حال حاضر دی ان اس های ریسلر من

ns2.mysite.com

هستش. به پیشنهاد یکی از دوستان برای برطرف ساختن این مشکل، به من گفت باید دی ان اس های ریسلرم رو روی DNS های ابرآروان تنظیم کنم

اول) ممنون میشم راهنمایی کامل کنید این کار رو چطوری باید انجام بدم؟ (تخصص کمی دارم)
دوم) با تغییر دی ان اس های فعلیم به دی ان اس های ابرآروان، برای سایت های زیرمجموعه ریسلرم مشکلی پیش نمیاد؟

با تشکر از همه شما

سلام. برای اینکار باید از CDN آروان استفاده کنید. مراحل کلی کار بصورت زیره . البته در خود آروان راهنماها و مستندات خوبی برای آموزش وجود داره:

1. برای شروع بهتر است ns (نیم سرورها) رو تغییری ندید. (دلیلش در مرحله 3 گفته شده)
  2. ثبت نام در آروان و سپس افزودن دامنه در بخش CDN
  3. در صورتیکه ns ها رو هنوز تغییر نداده باشید، آروان بطور خودکار رکوردهای DNS رو براتون میسازه. در صورتیکه اینکار صورت نگرفت، به سایتهای موسوم به DNS Lookup رفته و از آن طریق IP فعلی سایت (که در واقع IP سور اصلی است) رو پیدا کنید. سپس در پنل CDN بخش رکوردهای DNS ، دو رکورد از نوع A (با عنوان @ و WWW) با مقداری برابر با IP فعلی سایت ایجاد کنید.
  4. در انتها nsهای دامنه رو به ns های آروان تغییر بدید. (تغییرات معمولا بعد 2 ساعت اعمال میشوند)
  5. در صورت تمایل میتونید از منوی تنظیمات HTTPS ، فعالسازی HTTPS رو هم بزنید.

موفق باشید

درود
در این رابطه لطفا داکیومنت زیر را مطالعه کنید