پاسخ به سوالات در مورد شیوه جدید قیمت گذاری CDN ابر آروان

با سلام.

تغییراتی از ابتدای مرداد ماه در شیوه قیمت گذاری محصولات ابر آروان مانند شبکه توزیع محتوی و … اعمال خواهد شد.

تغییرات عمده محصول CDN به صورت زیر است:

• ترافیک ارسالی و دریافتی ایران رایگان میشود(عمده هزینه کاربرها)
  • تعداد درخواست ها(Request ) ها رایگان میشود
  • بازه رایگان ترافیک بین الملل بیشتر میشود
  • قابلیت های حفاظت DDoS در پلن های پایین تر در دسترس قرار میگیرند
  • ارسال درخواست پاک کردن کش رایگان میشود

فیچرهای فعلی پنل نیز در ۴ پلن مختلف تقسیم بندی میشود:

• لود بالانس DNS-CDN
  • لود بالانس بر اساس مسیر دامنه
  • بهینه سازی تصاویر
  • محدودیت در قوانین صفحات با امکان خرید مجزا
  • بررسی وضعیت سرور اصلی
  • زمان اعتبار کوکی در چالش DDoS
  • حداقل زمان کش
  • جدول IP بازدید کننده ها

مواردی که رایگان شده اند(ترافیک-دروخواست-DDoS Mitigation) جزو موارد پر استفاده توسط کاربران بوده و مواردی که در پلن های بالاتر در دسترس قرار گرفتند موارد کمتر مورد استفاده و خاص تر بوده اند و سعی شده که در مقایسه با لیدر بازار (کلودفلر) در پلن های پایینر ارایه شوند.

اگر سوال-پیشنهاد-انتقادی در این زمینه دارید لطفا در ادامه همین پست بفرمایید.

راهنمای قیمت گذاری جدید

2 پسندیده

یه گله داشتم. اینکه تغییر هاست هدر رو از پلن رایگان یهو بردید توی پلن سازمانی اصلا کار درستی نبود
ما با استفاده از API داشتیم پلتفرممون رو روی این ویژگی سوار میکردیم
تکلیف ما چیه؟؟؟

پیشنهاد شما چیه برای این فیچر؟ توی کدوم پلن قرار بگیره؟

این فیچر ساده ای هست
من با چند خط کد توی nginx پیاده کردیم خودمون، فک نکنم بیشتر از رایگان نیاز باشه
حرف من کلی بود
پایداری محصولات برای ما خیلی مهم هست
اینکه ما با توجه به زیرساخت بیزینس طراحی میکنیم، قیمت گذاری میکنیم، برنامه میریزیم
اگه قرار باشه ابر آروان اینقدر متغیر باشه نمیشه روش حساب کرد

پیشنهاد دیگم رایگان کردن ترافیک بین الملل هست تا با کلادفلر برابر بشه

یگی دیگه از پیشنهادام گذاشتن فضای ابری پشت فایروال هست، اینکه محافظت بشه در مقابل حملات، چون ممکنه با یه حمله سریع حساب کاربری منفی بشه و ضرر زیادی به کسب و کار وارد بشه.
البته شنیدم با پلن پایه محافظت میشه ولی فک نمیکنم کافی باشه

هیچ فیچری توی مقیاس بالا ساده نیست و پیچیدگی های خودش رو داره. اگر کلودفلر رو مثال میزنین همین قابلیت تغییر هاست هدر سمت کلودفلر در پلن سازمانی ارایه میشه و هزینه های چند هزار دلاری در ماه داره معمولا.
در مورد قیمت گذاری توی سه سال گذشته این اولین بار بود که مدل قیمت گذاری و تغییر قیمت داشتیم برای CDN. اگر مورد دیگه ای بود بفرمایید.
در مورد ترافیک بین الملل چون هزینه خیلی زیادی سمت ما داره امکان پذیر نیست.
در مورد فضای ابری پیشنهادتون رو انتقال میدم.

سلام. در شیوه‌ی جدید قیمت‌گذاری، یک قابلیتی که جابجاییش در پلن‌ها برام غیرمنتظره بود، نماد ابر برای رکوردهای Wildcard هست. یکی از مهم‌ترین دلایلی که آروان رو به Cloudflare ترجیح دادیم همین بود که می‌تونستیم از این قابلیت استفاده بکنیم. اما الان به پلن حرفه‌ای منتقل شده و اختلاف قیمتش با رشد خیلی زیاده. درخواست دارم که این قابلیت در پلن رشد قرار بگیره.

درود.
بله. این مورد با توجه به فیدبک کاربران امروز انجام میشه و به پلن رشد منتقل میشه.
ممنون بابت فیدبکتون

1 پسندیده

سپاس از شما
یک مورد دیگه هم به نظرم مشکل داره هنوز. پاک‌سازی کش قانون صفحه در پلن رشد قرار داره. اما توی پنل زمانی که می‌خوام این کار رو انجام بدم، نوشته باید پلن حرفه‌ای باشه.

image

1 پسندیده

ممنون. این مورد رو هم اصلاح میکنیم

1 پسندیده

درود.
من ایمیلی دریافت کردم با این محتوا که باید نماد ابر رو برای رکورد Wildcard خاموش کنم یا به پلن حرفه‌ای ارتقا بدم. اما قبلاً فرموده بودید که این ویژگی به پلن رشد منتقل میشه.

image

بله. ولی طبق بررسی های داخلی تصمیم گیری شد که نهایتا با توجه به اینکه استفاده از DNS به صورت رایگانه و محدودیت تعداد رکورد هم نداره این قابلیت در سطح حرفه ای باقی بمونه

اینکه بخش عمده ای فیچر های پر استفاده رایگان شده خیلی خوبه
اما گپ قیمتی بین رشد و حرفه ای و قطعا سازمانی خیلی زیاده واسه 1 فیچر که فقط لازم دارم باید 3میلیون پول بدم
در صورتی که باقی موارد لازمم نمیشه
اما لیدربازار (کلودفلیر) حرکت جالبی داشته مثلا من فقط نیاز به تعریف کلاستر دارم همون فیچر رو پولشو میدم با ترافیک مصرفیش
و خوب این برای من خیلی منطقی تره (در حال حاظر چیزی حدود 20$ هزینه کلودفلیر من هست برای کلاستر کردن و کیپ لایو گرفتن )
خوب میشه آروان هم بگه مثلا هاست هدر دلخواه یه فیچر جدا میتونه باشه با ماهی انقدر یا باقی موارد خدمات توزیع محتوا

لزوما همه فیچرهای کلودفلر شیوه ی قیمت گذاری به این صورت ندارن.
سمت آروان هم قابلیت هایی مثل قوانین صفحات و قوانین فایروال و ریت لیمیت هم به همین صورت قیمت گذاری تفکیکی دارن

بله ولی حداقل فیچر پر مصرفی مثل لودبالانسر و ساختن کلاستر رو فقط پرداخت میکنیم به نظرم اینکه این فیچر هم آروان بزاره واسه فروش جدا خیلی کار من و خیلیایی دیگه رو راحت میکنه چون پرداخت 3/5 میلیون به ازای هر دامنه (57 دامنه - 35 دامنه فعال) عدد زیادی میشه…

در صورتی که تعداد دامنه های شما زیاد باشه(مثل همین تعدادی که فرمودین)شما میتونین قرارداد سازمانی ببندین. این قابلیت استفاده از یک فیچر برای تعداد زیاد دامنه توی فرمت قرارداد سازمانی دیده شده. شما میتونین درخواست بدین و برای این تعداد دامنه بگین من فقط قابلیت لود بالانسر رو نیاز دارم. در مقایسه با خرید پلن های جداگونه برای هر دامنه خیلی مقرون به صرفه تر در میاد.
مخصوصا الان که قابلیت مونیتورینگ و Active Health Check هم اضافه شده به لود بالانسر خیلی کاربردهای زیادی داره.
شما میتونین به واحد فروش یه تیکت بزنین و مساله تون رو مطرح کنین

1 پسندیده