راه حل های پشتیبان گیری - backup solutions

من قصد دارم تا یک راه حل پشتیبان‌گیری برای یک دیتابیس که روی یکی از ابرک‌های آروان دارم استفاده کنم.
پس از کمی تحقیق تصمیم گرفتم از استراتژی ۳-۲-۱ برای اینکار استفاده کنم.

اولین نسخه بکاپ رو روی خود ابرک نگه میدارم.
برای دومین نسخه مایلم که از object storage آروان استفاده کنم ولی نمیدونم که آروان فایل های object storage رو روی کدوم دیتاسنتر نگه میداره و همچنین نمیدونم آیا فقط یه نسخه از فایل های داخل صندوقچه نگهداری میکنه یا نسخه‌های پشتیبان هم در نظر گرفته شده و به صورت کلی چقدر میشه روی ماندگاری این فایل ها حساب کرد؟

برای سومین نسخه هم میخوام از scp استفاده کنم و فایل رو به یک ماشین لوکال منتقل کنم.

scp [user]@[remote_host]:[remote_file_path] [local_dir]

برای انتقال نسخه سوم به سرور لوکال میشه از قابلیت های object storage به شکل زیرهم بهره برد:

<?php
require('client.php');

$object = $client->getObject([
    'Bucket' => $config['sample_bucket'], 
    'Key' => 'file-uploaded-from-php-sdk.png']);
file_put_contents('../files/file-downloaded-by-php-sdk.png', $object['Body']->getContents());

نظرتون راجع به این سولوشن چیه؟

مشتاقانه منتظر شنیدن نظراتتون هستم. :grinning:

سلام داشتن پلن بکاپ ایده ی لازم و ضروری هست.ولی تو سناریوی شما یه ایرادی من میبینم .پلن ۱۲۳ میگه سه تا بکاپ بکه حداقل تکنولوژی بکاپ گیری دو تاش با هم متفاوت باشه و حدقل محل ذخیره ساز ی دو تای آنها هم یک جا نباشه.مثلا تو بحث دیتابیس که شما مثال زدید یه نسخه روی ابرک که فضای کلود هست ذخیره میشه و نسخه ی دوم هم مجددا روی فضای ابری که استوریج هست ذخیره میشه.در حقیقت دو تا از راهکارهای شما روی کلود هست که میتونه مشکل ساز باشه.توصیه میشه برای جلوگیری از آلودگی توسط باج افزار حتمن یه نسخه از بکاپ تون رو روی یه مدیا به شکل آفلاین ذخیره کنید که قابل تغییر هم نباشه مثل سی دی یا tape .
در خصوص دیتابیس هم میشه از مدلهای مختلف sync استفاده کرد تا اطلاعات به صورت کاملا بروز شده در جاهای مختلف ذخیره شوند.
با سپاس

حسین جان فارغ از اینکه میتونی فضای غیر کلود هم ذخیره کنی… توی فضای ابری آبجکت راهکار مناسبیه … میتونی از ورژمنینگ هم استفاده کنی و دیتاسنتر هم انتخاب کنی که تو کدوم دیتاسنتر بریزه و کپی بگیری ازش توی یک دیتاسنتر دیگه
اگر سوالی داستی در این زمینه خوشحال میشم کمکت کنم

1 پسندیده